مقالات

نمایندگی روغن صنعتی بهران

روغن صنعتی با کیفیت، تضمینی برای آینده دستگاه صنعتی شما

استفاده از انواع مختلف روغن های صنعتی از شروع انقلاب صنعتی که زمان آغاز این دوره از سال 1760 بود، در میان مردم رواج پیدا کرد. با توجه به پیشرفت ماشین آلات و تمامی دستگاه های مکانیکی مبتنی بر فلز، نیاز به استفاده از روغن صنعتی افزایش پیدا کرد. استفاده از روغن های صنعتی مختص یک بخش نیستند و این روغن ها در مرور زمان کاربردهای متخلفی برای ماشین ها فراهم آورده اند. به عنوان مثال یکی از کاربردهای رایج روغن صنعتی برای روانکاری است که ماشین آلات مکانیکی به آن نیاز دارند. روغن صنعتی بهران که امروزه در انواع مختلفی با کیفیت بالا تولید می شود، تضمین کننده آینده ماشین آلات شما است. برای آشنایی بیشتر با این روغن صنعتی و نمایندگی روغن بهران، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ویژگی‌ های جذاب استفاده از روغن بهران

همانطور که گفته شد، از شروع انقلاب صنعتی، استفاده از روغن صنعتی در صنایع مختلف رواج پیدا کرد. روغن صنعتی بهران نیز انواع مختلفی دارد که می توانید با خرید آن از ویژگی های جذابی که در اختیارتان قرار می دهد بهره مند شوید. در نظر داشته باشید که تمامی روغن های تولیدی بهران، با توجه به نوع خود ویژگی های جذابی دارند، اما به طور کلی ویژگی های مثبت این روغن های صنعتی به شرح زیر هستند:

 • امکان اکسیداسیون عالی
 • پایداری حرارتی بسیار بالا و مقاوم
 • امکان حفاظت از سیستم در برابر زنگ زدگی و خوردگی
 • وسیله ای عالی برای جدا کردن روغن از آب
 • امکان حفظ و نگه داری از کیفیت با دمای بالا
 • در روغن صنعتی بهران از هیچگونه سربی استفاده نشده است
 • قیمت بی نظیر و مقرون به صرفه روغن صنعتی بهران در مقایسه با دیگر برندهای بازار
 • کیفیت درجه یک روغن صنعتی بهران با توجه به قیمت پایین

بنابراین هنگام خرید روغن صنعتی بهران به برند روی روغن توجه کنید. پیشنهاد می شود برای خرید این روغن از عامل فروش بهران یا نماینده روغن صنعتی بهران خریداری کنید. زیرا محصولات نمایندگی ها کاملا اصل هستند و کیفیت بالایی دارند. به عنوان مثال نماینده روغن صنعتی پارس نیز از بهترین مراکزی است که می توانید از آن خرید کنید.

آشنایی با انواع روغن های صنعتی تولید شده توسط شرکت بهران

پیش از این نیز اشاره شد که روغن های صنعتی انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. در این بخش از مطلب نمایندگی روغن صنعتی بهران، قصد داریم شما را با انواع روغن های صنعتی بازار آشنا کنیم، همراه ما باشید.

روغن صنعتی یکی از موادی است که در بیشتر صنایع استفاده می شود. امروزه این روغن ها را می توان به چندین دسته تقسیم کرد که شامل موارد زیر می شوند:

 • روغن صنعتی توربین
 • روغن صنعتی گردشی و هیدرولیک
 • روغن صنعتی دیزل ژنراتور
 • روغن صنعتی محافظ بهران
 • روغن صنعتی ویژه ماشین آلات سنگین بهران
 • روغن های صنعتی کمپرسو بهران
 • روغن های صنعتی ویژه برای انتقال حرارت
 • روغن صنعتی مخصوص برای روانکاوی های ماشین

روغن های صنعتی هیدرولیک، دارای شاخص گرانروی بالایی هستند که کاربردهای مختلفی در صنایع اتومبیل سازی دارند. روغن های گردشی بهران در سیستم هایی کاربرد دارد که از ماشین های گردشی و هیدرولیکی استفاده می کنند. روغن های صنعتی پمپ وکیوم و پمپ دیفیوژن در مصارف صنایع اتمی استفاده می شوند. روغن های صنعتی ویژه انتقال حرارت که پیش از این با آن ها آشنا شدیم، برای انتقال حرارت در سیستم های بسته ای هستند که دمای آن ها به 360 درجه سلسیوس نیز می رسد.

معرفی برخی از روغن های صنعتی

به طور مثال یکی از رایج ترین روغن های صنعتی در بازار که روغن صنعتی روانکاری نام دارد، برای کاهش اصطکاک استفاده می شود. همانطور که می دانید استفاده از این روغن صنعتی در بیشتر صنایع رواج دارد. یک باور غلطی که در میان مصرف کنندگان وجود دارد این است که روغن های صنعتی تنها با هدف روانکاری تولید می شوند و شما نیز می توانید از تمامی روغن های صنعتی برای روانکاری استفاده کنید. این باور کاملا غلط است، زیرا شما نمی توانید از روغن صنعتی بهران برای روانکاری استفاده کنید.

یکی از مهم ترین معیارهایی که باید برای انتخاب روغن صنعتی بهران در نظر داشته باشید این است که میزان ویسکوزیته آن را مشاهده کنید. با این حال باید اشاره کرد که روغن های صنعتی زیادی هستند که ویسکوزیته آن ها با هم مساوی است. بنابراین ساختار روغن های صنعتی هستند که در کاربرد آن ها تاثیر دارند. به عنوان مثال دو روغن صنعتی می توانند میزان ویسکوزیته برابر و حتی قیمت یکسانی داشته باشند، اما برای مصارف مختلفی استفاده شوند.

تفاوت میان روغن صنعتی و روغن خودرو را بشناسید

در صورتی که شما نیز مانند بیشتر کاربران، عاشق خودرو و به طور کلی ماشین آلات هستید، حتما تمایل دارید بدانید که تفاوت میان روغن صنعتی و روغن خودرو چیست. در ابتدا باید اشاره کرد که روغن خودرو ترکیبی از روغن پایه و چندین افزودنی دیگر است که برای روانکاوی استفاده می شود. البته استفاده از روغن خودرو اهداف دیگری نیز مانند سرد کردن، محافظت از قطعات خودرو و کاهش سایش دارد. با این حال در نظر داشته باشید که نمی توان از روغن خودرو برای انتقال حرارت استفاده کرد.

روغن خودرو به طور کلی ویژگی هایی دارد که می توانید برای ماشین خود استفاده کنید و از آن ها لذت ببرید. به عنوان مثال یکی از ویژگی های استفاده از روغن خودرو کمک به محافظت از سیستم ضدآلایندگی خودرو و افزایش کارایی ماشین و بهبود مصرف سوخت است. بنابراین کاربرد روغن خودرو بیشتر برای روانکاری است و کاربردهای صنعتی ندارد.

حال که با روغن خودرو آشنا شدید، بهتر است کمی از ویژگی های روغن صنعتی را مرور کنیم تا کامل با تفاوت این دو آشنا شوید. روغن صنعتی بر خلاف روغن خودرو به روانکارهایی گفته می شود که در ترکیب های مختلفی از سیال، گریس و روغن هستند. همانطور که می دانید و از نام این روغن مشخص است، از روغن صنعتی برای کاهش سایش و فرسودگی قطعات ماشین آلات استفاده می شود.

با توجه به چگالی کم تر روغن صنعتی به نسبت آب، سبب شده است تا روغن های صنعتی بهران در دمای معمولی به حالت مایع باشند و در بالای آب قرار گیرند. همانطور که گفته شد، روغن های صنعتی کاربردهای یکسانی ندارد، به عنوان مثال دسته ای دیگر از این روغن ها برای جلوگیری از مقاومت الکتریکی کاربرد دارد.

با کاربردهای روغن صنعتی بهران آشنا شوید

روغن های صنعتی شامل تمامی گروه های گازی، مایع های طبیعی، حیوانی، معدنی و متریال های دیگر هستند که ترکیب خیلی پیچیده تری نسبت به روغن خودرو دارند. روغن های صنعتی با توجه به این که در مواد تشکیل دهنده خود، از مواد حیوانی و طبیعی استفاده می شود، پس از گذشت مدتی اکسید می شوند. البته این عمل باید در برخورد با اکسیژن هوا صورت گیرد.

پس از چندین دهه که از تولید روغن های صنعتی، به مرور زمان با استخراج نفت، کارشناسان و مهندسان توانستند تا دوران جدیدی را در عصر روغن های صنعتی ایجاد کنند و به نوعی یک انقلاب دیگر این بار در تولید روغن های صنعتی ایجاد کنند. با کشف نفت خام، به زودی روش های تولید روغن های صنعتی سنتی، از بین رفتند و روش های مدرن جایگزین آن ها شدند.

اولین نمونه هایی که از روغن های صنعتی مدرن تولید شد، تفاوت های بارزی نسبت به روغن های صنعتی سنتی از خود نشان دادند و به همین ترتیب، روغن های صنعتی که پایه حیوانی داشتند، از دور خارج شدند. پس از این دست آورد در تولید روغن های صنعتی، چیزی طول نکشید تا تمامی روغن ها با فرمول مدرن تولید شوند و ماندگاری بالا و عملکرد بهینه ای داشته باشند. بنابراین باید بدانید که جدیدترین روغن های صنعتی تولید شده مانند روغن صنعتی بهران، از فرمولاسیون جدید و پیچیده ای استفاده می کنند که ماندگاری بسیار بالایی دارند. در ادامه با انواع روغن های صنعتی مدرن آشنا خواهید شد.

روغن صنعتی پلی گلیکول

روغن صنعتی پلی گلیکول یکی از انواع روغن های صنعتی امروزی است که از مایعات غیر نفتی تولید می شود. همانطور که گفته شد، تولید روغن صنعتی با پیشرفت های چشمگیری روبرو شده است. این گونه روغن های صنعتی هیچگونه خطری برای فلزهایی از جنس برنز، مس و فلزهای برنجی ندارند، به همین دلیل می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از روغن صنعتی پلی گلیکول برای آلایژهای ساخته شده از برنز و آلومینیوم توصیه نمی شود.

روغن صنعتی گیربکس مصنوعی

از دیگر روغن های صنعتی امروزی می توان به روغن صنعتی گیربکس مصنوعی اشاره کرد. این روغن های صنعتی بدون این که دارای مواد افزودنی باشند، کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارند. در نظر داشته باشید استفاده از این روغن در فشارهای شدید پیشنهاد نمی شود زیرا شاید نتواند از به وجود آمدن سایش جلوگیری کند.

روغن صنعتی دنده مرکب

روغن صنعتی دنده مرکب از دیگر انواع روغن های صنعتی هستند که معمولا در چرخ دنده های کرم صنعتی استفاده می شوند. این روغن ها دارای ویسکوزیته بالایی هستند بنابراین می توانند در ماشین آلاتی استفاده شوند که نیاز به روانکاری زیادی دارند. این دسته از روغن های صنعتی با ترکیب چهار تا شش درصد اسید چرب بلند مدت برای روانکاری های طولانی مدت طراحی شده اند.

استفاده از روغن صنعتی بهران برای انتقال قدرت

همانطور که می دانید استفاده از روغن های صنعتی در ماشین آلات به این دلیل است که چرخ دهنده ها پس از کار کردن در مدت زمان طولانی فرسوده نشوند یا تا حد امکان بتوانند کار کنند. به عنوان مثال روغن های توربین امروزه طرفدار زیادی پیدا کرده اند، زیرا می توانند قدرت نگهداری و روانکاری خوبی داشته باشند. بنابراین برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چرخ دنده ها می توانید از روغن صنعتی بهران استفاده کنید.

از کاربردهای دیگر استفاده از روغن صنعتی، می توان به عدم چسبیدن مواد اولیه تولیدات اشاره کرد. از کاربردهای بسیار رایج روغن صنعتی، انتقال قدرت است. به عبارت دیگر صنایع زیادی هستند که از ویژگی انتقال قدرت روغن صنعتی، از روغن صنعتی بهران استفاده می کنند. این ویژگی به دلیل درصد خلوص بالای این روغن های و عوامل دیگر می باشد.

در دنیای امروزی از دستگاه های هیدرولیکی در صنایع مختلفی استفاده می شود. به همین دلیل روغن های صنعتی هیدرولیکی می توانند بهترین گزینه برای انتقال قدرت باشند. بنابراین محبوبیت روغن های هیدرولیکی روز به روز در حال افزایش است.

استفاده از روغن صنعتی برای انتقال حرارت

یکی دیگر از مهم ترین کاربردهای روغن صنعتی بهران این است که شما می توانید با استفاده از این روغن، حرارت را از داخل دستگاه خارج کنید. بنابراین یکی دیگر از ویژگی های خاص روغن صنعتی داشتن ضریب انتقال حرارت بالا است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. در نظر داشته باشید که ضرایب انتقال حرارت روغن های صنعتی متفاوت هستند و باید با توجه به ماشین آلات خود ضریب مناسب را انتخاب کنید.

استفاده از روغن صنعتی بهران برای برشکاری و تراشکاری

آخرین کاربردی رایجی که از روغن های صنعتی می خواهیم به آن اشاره کنیم، استفاده از این روغن های در برشکاری و تراشکاری است. از وظایف روغن صنعتی در این صنایع می توان به دور کردن براده ها از قطعات و خنک کردن ابزارهای تراشکاری و برشکاری اشاره کرد. یک نکته دیگری نیز که باید بدانید این است که روغن های صنعتی ویژه صنایع برشکاری و تراشکاری دارای سوپر آلیاژهایی مفید هستند که استفاده های مختلفی از آن ها می شود.

پاسخ به سوالات متداول پیرامون روغن صنعتی

در این بخش قصد داریم به برخی از سوالات شما پیرامون روغن صنعتی پاسخ دهیم.

استفاده از روغن صنعتی برای چه کارهایی است؟

استفاده از روغن های صنعتی بیشتر به دلیل کاهش سایش و روانکاری کاربرد دارند.

بهترین روغن صنعتی چیست؟

روغن صنعتی بهران یکی از بهترین روغن های صنعتی امروزی است.

انواع روغن های صنعتی کدام اند؟

از انواع روغن های صنعتی می توان به روغن های هیدرولیکی و گیربکس مصنوعی اشاره کرد.

روغن صنعتی بهران، گزینه ای مفید برای طول عمر و کارایی ماشین آلات

روغن صنعتی شامل طیف وسیعی از روغن هایی می شود که بیشتر برای روانکاری و کاهش سایش استفاده می شوند. این دسته از روغن ها، همانطور که از نامشان مشخص است، در صنایع مختلفی کاربرد دارند. از کاربرد روغن های صنعتی می توان به انتقال حرارت به فضای بیرون و کاهش سایش و حتی انتقال قدرت اشاره کرد. شما می توانید همین حالا برای خرید روغن صنعتی بهران اقدام کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.